klimatizácia budov a kancelárií - klimatizácie najvyššej kvality

Aj Vás trápi ako vybrať vhodnú klimatizáciu?
Pomôžeme Vám. Porovnanie klimatizačných zariadení LG, TOSHIBA, ARTEL, DAIKON

Klimatizácie TOSHIBA - úsporné a cenovo výhodné najvyššej kvality

Len dobrá klimatizácia zaručí príjemné prostredie bez alergických príznakov. Vždy vyberajte kvalitnú klímu a nezabudnite na pravidelný servis a čistenie Vášho klimatizačného zariadenia.

klimatizácia, klimatizácie

Prvoradým parametrom pri výbere vhodného klimatizačného zariadenia je odhadnúť potrebný chladiaci resp. vykurovací výkon pre danú miestnosť alebo priestor. Až potom odporúčame rozhodovať pre konštrukčné prevedenie, ktoré je najvhodnejšie pre daný účel použitia. Pri dnešných cenách energie je podstatným parametrom klimatizácie aj jeho účinnosť "COP". Pri lacnejších značkách klimatizačných zariadení môže byť spotreba zariadení aj 2x vyššia pri rovnakom chladiacom výkone.

Ako odhadnúť potrebnú výkonnosť klimatizácie?
Pre každých 10 m2 plochy miestnosti pri bežných parametroch - výška miestnosti 2,7 m, štandartné hodnoty hrúbky stien a izolácii je potrebných cca 1 000 W chladiaceho resp. vykurovacieho výkonu. K tejto hodnote musíte pripočítať vnútornú tepelnú záťaž miestnosti napr. počítač cca 200 W a počet ľudí zdržujúcich sa bežne v miestnosti -1 osoba cca 150-200 W.

Ak tieto hodnoty spočítate, získate približnú hodnotu minimálnej potrebnej výkonnosti klimatizačného zariadenia. Konečnú hodnotu Vám navrhne dodávateľ.

 

Klimatizácie TOSHIBA sú rozdelené na 3 základné typové rady a to:

Bytové klimatizácie - rada RESIDENTAL

Komerčné klimatizácie - rada LIGHT COMMERCIAL

Klimatizácia budov - rada COMMERCIAL

 

Bytové klimatizácie:

ria nových splitových klimatizačných zariadení RAS otvára v oblasti klimatizácii miestností nové dimenzie. Vďaka novým technológiam je prevádzka týchto zariadení mimoriadne úsporná a bezhlučná, čím predstavuje firma TOSHIBA svetovú špičku v oblasti klimatizácie. Elektrostatický vzduchový filter klimatizačných zariadení filtruje prach, peľ a baktérie, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Spolu s umývatelným filtrom zabezpečuje skutočne čistý vzduch. Klimatizácia je vybavená žalúziami na usmernenie vzduchu želaným smerom. Prístroje sú vybavené infračerveným diaľkovým ovládaním, ktoré zabezpečuje všetky funkcie zariadenia - chladenie - odvlhčovanie - filtrácia vzduchu - kúrenie vrátane automatickej prevádzky zariadenia.

  • podstropné alebo podokenné prevedenie
  • inverteri
  • zariadenia multi inverterov

Komerčné klimatizácie

Prístroje pre komerčné použitia sú plnené bezchlórovým chladivom R410A. Prístroje sú vybavené systémom TTC Link tento systém je možné rozšíriť na centrálne diaľkové ovládanie pre až 64 zariadení a možnosťou kombinácie s týždňovým ovládačom. Všetky typy zariadení je možné navzájom kombinovať do TWIN multisystémového zariadenia podľa požiadaviek zákazníka až do množstva 64 vnútorných jednotiek. Prístroje sú štandartne vybavené automatickým reštartom po výpadku elektrického prúdu.

Klimatizácia budov

ART cool klimatizácie LG

TOSHIBA vo svojom výrobnom programe ponúka jedinečný inteligentný modulárny systém klimatizačných zariadení vhodný najmä pre komplexnú klimatizáciu budov a objektov.
Klimatizačné zariadenia sa dodávajú vo výkonovej rade od 14 - 33,4 až do výkonu 135 kW. Systém je riadený inteligentným zariadením na reguláciu a monitorovanie výkonu zariadenia. IPDU - Inteligent Power Drive Unit. Tento systém riadi kontinuálne výkon zariadenia podľa jeho zaťaženia. Inštaláciu zariadení je možné previesť s minimálnymi zásahmi aj počas prevádzky v budove. Pri použití trojtrubkového systému je možné dosiahnuť exeletnú účinnosť zariadenia ( prenos energie z jednej časti budovy do druhej ) pri minimálnych nákladoch na prevádzku.